Fenix Group - luksusowe apartamenty i mieszkania na sprzedaż w centrum Warszawy.

Pomorska 21
Łódź
Górnośląska 7A
WARSZAWA, Śródmieście
Jagiellońska 22
WARSZAWA, Praga Północ
Kopernika 15
WARSZAWA, Śródmieście
Gagarina 33
Warszawa, Mokotów
Jagiellońska 27
WARSZAWA, Praga Północ
Koszykowa 49A
WARSZAWA, Śródmieście
Noakowskiego 16
WARSZAWA, Śródmieście

O nas

Fenix Group powstała w 2005 roku i obecnie składa się z trzech spółek: Fenix Capital S.A., Fenix Opportunities S.A. oraz Fenix III SKA. Grupę tworzą głównie inwestorzy indywidualni z Polski i Francji, a także z Niemiec, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Wszystkich łączy pasja do historycznych obiektów.

Obiekty mieszkaniowe, biurowe i handlowe będące w sferze zainteresowań Fenix Group znajdują się w najlepszych lokalizacjach w Warszawie. Spółki posiadają również budynki w Łodzi i Wrocławiu.

Fenix Group wnikliwie selekcjonuje budynki, które dzięki starannym pracom rewitalizacyjnym, prowadzonym przy współpracy z doświadczonymi architektami i wykonawcami, mogą ponownie stać się wizytówkami miasta.

ZOBACZ jak stare zmienia się w nowe

fotoAfter fotoBefore
fotoBefore fotoAfter
fotoBefore fotoAfter
fotoBefore fotoAfter
fotoBefore fotoAfter
fotoBefore fotoAfter
prev
prev

Jak stare zmienia się w nowe

Rewitalizacja starych kamienic to zadanie trudne i kosztowne, ale mieszkańcom i miastu przynosi korzyści, jakich trudno szukać w innych inwestycjach budowlanych.

Modernizacja starych kamienic to proces czasochłonny, wymagający znacznie większego nakładu pracy i dopełniania dużo bardziej złożonych procedur niż jakakolwiek inwestycja deweloperska powstająca od fundamentów. Przypomina raczej pracę na żywym organizmie. Na co dzień trzeba mierzyć się z nieoczekiwanymi trudnościami i na bieżąco decydować, które elementy uda się odnowić, a które należy pieczołowicie odtworzyć na wzór oryginalnych. Najważniejsze jednak to pamiętać, że unowocześniając budynek do dzisiejszych standardów użytkowych jednocześnie należy zrobić wszystko, aby przywrócić mu dawny blask.

Inwestujemy głównie w Warszawie, w Śródmieściu i na Starej Pradze. – Dzielnice te oczywiście wiele różni, ale w obu zachodzą intensywne zmiany, w których staramy się aktywnie uczestniczyć – mówi Radosław Martyniak, prezes Fenix Group. – W Śródmieściu mamy do czynienia z powolną, ale jednak postępującą zmianą myślenia o centrum, na wzór Zachodnich metropolii. To filozofia, której nasza firma hołduje od początku. Uważamy, że należy przywrócić temu rejonowi miasta charakter mieszkaniowo-handlowy, a nie czynić z niego jedynie skansenu turystycznego i trasy przejazdu na peryferia – dodaje. Na Pradze dostrzegalne są już pierwsze oznaki intensywnego rozwoju dzielnicy, choćby w postaci centrów wspierania przedsiębiorczości i rosnącej popularności tej lokalizacji w branży kreatywnej oraz wśród inwestorów.

Niezależnie od lokalizacji zawsze dążymy do tego, aby zrewitalizować i zabezpieczyć na przyszłość możliwie jak najwięcej z oryginalnej substancji budynku. Kamienice są unowocześniane, ale zachowują dawny charakter, także pod względem proporcji lokali mieszkalnych i handlowo-usługowych. Na dziedzińcach kamienic przy Noakowskiego 16 i Poznańskiej 16 już funkcjonują restauracje, galerie i klub jazzowy. W ten sposób miasto odzyskuje wizytówkę w postaci zabytkowego budynku, ale także fragment dawnej, dobrze funkcjonującej tkanki miejskiej.

Precyzyjnej renowacji i odwzorowaniu podlegają najdrobniejsze detale architektoniczne, a także elementy wyposażenia wnętrz. – W tym procesie niezwykle ważne jest umiejętne łączenie nowych technologii budowalnych z zachowanymi, dziś już często unikatowymi, metodami pracy rzemieślników – podkreśla prezes Martyniak. – W rewitalizowanych przez nas kamienicach można się przekonać jak spektakularne efekty potrafią osiągnąć artyści przy renowacji żeliwnych okuć, stolarki drzwiowej i okiennej, parkietów, dywanów kaflowych, pieców i grzejników. Wyjątkowa elegancja, starannie odtworzone detale dekoracyjne, przedwojenne rozplanowanie i estetyka wnętrz oraz poczucie, że z każdego kąta tchnie tu historią, to niepowtarzalne atuty zabytkowych kamienic.

Warszawska „starówka” to nie tylko Śródmieście. Na Pradze dużo łatwiej o budynki pamiętające czasy konnych tramwajów. A dziś to rejon miasta, w którym ma miejsce wielki projekt rewitalizacyjny, przyciągający mieszkańców i inwestorów. – Dostrzegliśmy już kilka lat temu potencjał tej dzielnicy, a przede wszystkim zaniedbanych, ale wspaniałych pod względem architektonicznym zabytkowych kamienic – mówi Radosław Martyniak, prezes firmy Fenix Group. – Okrzei, Targowa, Kępna, Jagiellońska mają szansę wkrótce znaleźć się wśród najlepszych adresów w mieście, między innymi dzięki odnawianym przez nas budynkom.

Potencjał dzielnicy zaczął intensywnie rozwijać Urząd Miasta, prowadząc szeroko zakrojony Zintegrowany Program Rewitalizacji Pragi, który obejmuje nie tylko inwestycje w budynki, poprawę ich wyglądu i stanu technicznego, ale także programy społeczne. Praga przestaje też być dzielnicą, do której trudno dotrzeć. Druga linia metra znacznie ułatwiła komunikację z prawobrzeżną Warszawą i zgodnie z przewidywaniami przyczynia się do wzrostu atrakcyjności terenów inwestycyjnych.

Dlatego mieszkania na Pradze będą zyskiwać na wartości. Zwłaszcza te w stylowych, stuletnich kamienicach. – Budynki takie mają przewagę nad obecnie powstającymi chociażby pod względem rozplanowania mieszkań czy ich wysokości. Na Pradze łatwo również o poszukiwane mniejsze metraże – podkreśla prezes Martyniak. – Jestem przekonany, że dzięki wielkim zmianom modernizacyjnym i ambitnym projektom rewitalizacyjnym już wkrótce adresy na Starej Pradze będą należeć do najbardziej poszukiwanych w mieście – dodaje Andrzej Kawalec. – A z pewnością będzie co podziwiać.

Galeria detalu

Starannie odtwarzane elementy nadają wnętrzom wyjątkowy charakter.

Aktualności

Standard Fenix Group

Łączymy stare z nowym tak, aby odnawiane przez nas obiekty zachwycały historycznym detalem oraz były wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne.

Formularz
  • Skąd wiesz o Fenixgroup?
  • Internet
  • Prasa
  • Outdoor

Szanujemy Państwa prywatność, w związku z tym przekazane informacje nie będą udostępnianie w innych celach niż te ujęte w naszej Polityce Prywatności lub też bez Państwa uprzedniej zgody (Polityka Prywatności dostępna jest tutaj).

Administratorem danych osobowych jest firma Fenix III Sp. z o.o. Sp. komandytowo-akcyjna w Warszawie 00-666, NIP 7010344785; REGON 146155152, KRS 0000422714 Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest przez email: biuro@fenixgroup.pl  [więcej ……]

Dane osobowe Klienta są przetwarzane przez Administratora: w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane do dewelopera zapytanie i przedstawienie oferty sprzedaży nieruchomości; do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Sprzedawcy, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego; na podstawie zgody – wyłącznie w celu wskazanym w treści udzielonej przez Klienta zgody.

Dane osobowe Klienta takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail będą przechowywane przez Administratora od momentu ich powierzenia przez Klienta do momentu cofnięcia przez Klienta zgody, za wyjątkiem prawnie usprawiedliwionych celów Administratora.

Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Klient ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Klienta narusza przepisy europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1).

Podanie przez Klienta danych osobowych jest dobrowolne.

Aby otrzymywać od nas aktualne informacje o nowych inwestycjach i promocjach a także zaproszenia na wydarzenia organizowane przez naszą firmę prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych.

Zgody są równoznaczne z akceptacją Polityki Prywatności Fenix Group

Zostaniesz usunięty z bazy Fenix Group.
Kontakt
BIURO SPRZEDAŻY APARTAMENTÓW
ul. Noakowskiego 16/4, 00-666 Warszawa
e-mail: sprzedaz@fenixgroup.pl
Prosimy o telefoniczne
umówienie spotkania
Fenix Group
ul.Noakowskiego 16/4, 00-666 Warszawa
e-mail: biuro@fenixgroup.pl
tel. 22 403 20 10 / 22 621 88 94
Wynajem lokali komercyjnych
ul. Noakowskiego 16/4, 00-666 Warszawa
e-mail: komercja@fenixgroup.pl
// Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

The script execution stopped, because something does not work properly. The actual error message is hidden by this notice for security reasons and can be found in the system/logs/error.log file (see above). If you do not understand the error message or do not know how to fix the problem, search the Contao FAQs or visit the Contao support page.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.