http://pomorska21.com/en/

warszawa, praga północ

Jagiellońska 36

Kamienica zbudowana dla Moszka Nachszterna około 1898 r., jeden z najstarszych budynków murowanych na Starej Pradze. Po gruntownej rewitalizacji stanie się wizytówką prawobrzeżnej Warszawy.

 • Odrestaurowana elewacja na podstawie archiwalnych fotografii
 • kamienica 6-piętrowa
 • na piętrach 1-3 głównie małe mieszkania jedno i dwupokojowe
 • nowoczesne windy o wysokim standardzie bezpieczeństwa
 • wymienione wszystkie instalacje w budynku, nowe przyłącza mediów
 • ogrzewanie i ciepła woda z sieci miejskiej
 • wysokość mieszkań od 2,90 m do 3,50 m

O inwestycji

Jagiellońska, zwana także Szeroką, Senatorską, Wspaniałą, Petersburską i Moskiewską, jako ulica zbliżona biegiem i kierunkiem do obecnej została wytyczona przed 1762 rokiem. Ulica odgrywała ważną rolę komunikacyjną ze względu na bliskie sąsiedztwo drewnianego mostu, co m.in. było powodem zniszczenia jej ówczesnej zabudowy w czasie wojen napoleońskich.

W XIX wieku podobnie jak Targowa była miejscem targów. Z przekazów archiwalnych wynika, że kamienica pod numerem 36 - jeden z najstarszych budynków w tej części Pragi - została zbudowana dla Moszka Nachszterna około 1898 r. Pierwotnie miała cztery kondygnacje, z elewacją frontową bogato zdobioną detalem architektonicznym. Kolejne dwa piętra nadbudowano w okresie międzywojennym.

W latach 1997-98 kamienicę gruntowanie przekształcono zacierając dawną dekorację. Dopiero teraz, dzięki rewitalizacji budynek ma szansę odzyskać pierwotny kształt oraz charakterystyczne oryginalne przejście bramne. Ponadto w dziedzińcu stanie mniejsza nowa nieruchomości z mieszkaniami i strefą usługową w stylistyce spójnej ze starą zabudową.

Standard Fenix Group

Łączymy stare z nowym tak, aby odnawiane przez nas obiekty zachwycały historycznym detalem, były wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne.

Lokalizacja

Budynek zlokalizowany jest w samym centrum Starej Pragi, która przechodzi niezwykle dynamiczne zmiany. Powstały niedaleko Campus Google to jeden z przykładów intensywnego rozwoju dzielnicy. Ożywiają ją także pracownie i galerie artystów coraz liczniej przenoszących się na prawy brzeg Wisły.

Kamienica stoi w znakomitym punkcie pod względem komunikacyjnym, bardzo blisko Alei Solidarności i tętniącej życiem, odnowionej Targowej. W pobliżu przebiegają liczne linie tramwajowe i autobusowe, stacja drugiej linii metra jest oddalona o parę kamienic.

Do kamienicy przylega Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie jedna z najstarszych szkół średnich w stolicy. Wcześniej w tym budynku mieściło się męskie Gimnazjum Praskie, założone w 1885 r., kiedy nastąpił rozwój gospodarczy Pragi i zwiększenie jej populacji. W okolicy są też szkoły podstawowe i przedszkola.

Jest wiele warsztatów rzemieślniczych, małych sklepików, pracowni artystycznych, atielier projektantów, a w odległości kilku minut spacerem znajduje się duże centrum handlowe - Galeria Willeńska. Powstaje coraz więcej ciekawych restauracji i kawiarni. W niewielkiej odległości można znaleźć wiele miejsc umożliwiających aktywny wypoczynek i uprawianie sportów, jak choćby warszawskie ZOO, Ośrodek Sportu i Rekreacji Prawy Brzeg i piaszczyste plaże Wisły. Kilka kamienic dalej znajduje się modne Kino Praha i Teatr Baj, dojście do Teatru Powszechnego i Stadionu Narodowego zajmie kilkanaście minut.

 • Tramwaj

  3 min (230 m)

 • Autobus

  3 min (230 m)

 • Metro Dw. Wileński

  5 min (350 m)

Galeria inwestycji

Odnawiając wnętrza, korzystamy z wyrobów z niewielkich manufaktur unikatowych kafli z Francji, Niemiec i Polski, w których został zachowany dawny sposób wyrobu.

next
prev

Apartamenty z duszą

Dbając o każdy detal, przywracamy zapomnianym miejscom ich dawną tożsamość. Nasza pasja i wiedza sprawiają, że dusze kamienic budzą się z długoletniego snu.

string(2) "pl"
Formularz
 • Skąd wiesz o Fenixgroup?
 • Internet
 • Prasa
 • Outdoor

Szanujemy Państwa prywatność, w związku z tym przekazane informacje nie będą udostępnianie w innych celach niż te ujęte w naszej Polityce Prywatności lub też bez Państwa uprzedniej zgody (Polityka Prywatności dostępna jest tutaj).

Administratorem danych osobowych jest firma Fenix III Sp. z o.o. Sp. komandytowo-akcyjna w Warszawie 00-666, NIP 7010344785; REGON 146155152, KRS 0000422714 Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest przez email: biuro@fenixgroup.pl  [więcej ……]

Dane osobowe Klienta są przetwarzane przez Administratora: w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane do dewelopera zapytanie i przedstawienie oferty sprzedaży nieruchomości; do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Sprzedawcy, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego; na podstawie zgody – wyłącznie w celu wskazanym w treści udzielonej przez Klienta zgody.

Dane osobowe Klienta takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mail będą przechowywane przez Administratora od momentu ich powierzenia przez Klienta do momentu cofnięcia przez Klienta zgody, za wyjątkiem prawnie usprawiedliwionych celów Administratora.

Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Klient ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Klienta narusza przepisy europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1).

Podanie przez Klienta danych osobowych jest dobrowolne.

Aby otrzymywać od nas aktualne informacje o nowych inwestycjach i promocjach a także zaproszenia na wydarzenia organizowane przez naszą firmę prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych.

Zgody są równoznaczne z akceptacją Polityki Prywatności Fenix Group

Zostaniesz usunięty z bazy Fenix Group.
Kontakt
BIURO SPRZEDAŻY APARTAMENTÓW
ul. Noakowskiego 16/2, 00-666 Warszawa
e-mail: sprzedaz@fenixgroup.pl
Prosimy o telefoniczne
umówienie spotkania
Fenix Group
ul.Noakowskiego 16/4, 00-666 Warszawa
e-mail: biuro@fenixgroup.pl
Wynajem lokali komercyjnych
ul. Noakowskiego 16/4, 00-666 Warszawa
e-mail: komercja@fenixgroup.pl
//