warszawa, praga północ

Targowa 21

Targowa 21 to wspaniały przykład XIX-wiecznej praskiej architektury. Pięknie odrestaurowane wnętrza części wspólnych. Świetna lokalizacja – trzy minuty od stacji metra.

 • odrestaurowana elewacja i dekoracje sztukatorskie
 • kamienica wraz z oficyną - 5-piętrowa
 • głównie małe mieszkania dwupokojowe
 • na ostatniej kondygnacji kamienicy frontowej mieszkania z tarasami
 • nowoczesne windy o wysokim standardzie bezpieczeństwa
 • drzwi do lokali wykonane na podstawie oryginalnych wzorców
 • wysokość mieszkań w warstwach wykończenia kamienicy frontowej (piętra 1-5): 3,03 – 3,15 m; w oficynie 2,80 m

O inwestycji

Targowa 21 to wspaniały przykład XIX-wiecznej praskiej architektury. Pięknie odrestaurowane wnętrza części wspólnych. Świetna lokalizacja – trzy minuty od stacji metra.

Targowa 21 to wspaniały przykład jak niemal doszczętnie zrujnowany budynek można przywrócić do czasów świetności. Powstała w dwóch etapach - pierwsze trzy kondygnacje w 1868 roku, kolejne dwie kondygnacje powstały w 1910-12 (wówczas jej adres brzmiał Wołowa 45). Do 1914 r. posesja należała do Michała Erlicha, a w 1916 r. w dokumentach pojawia się wzmianka, że właścicielami są państwo Erlich. W latach 20. XX w. jako właściciel widnieje Boruch Klaperzak. Tuż przed rokiem 1939 działka oznaczona numerami Targowa 21/23 należała do Rywki Klaperzak. Jako właścicielka widnieje ona w spisie aż do przełomu 1939/1940 r. Od 1945 r. nieruchomość przeszła na własność miasta.

W 2003 roku Wojewódzki Konserwator Zabytków w Warszawie wpisał kamienicę do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego, jako element układu urbanistycznego ulicy Targowej na odcinku Plac Wileński-wiadukt kolejowy.

Fenix Group rozpoczęła proces kompleksowej rewitalizacji w 2011 roku od fundamentów po dach, która pozwala połączyć komfort przedwojennego rozplanowania mieszkań z nowoczesnymi udogodnieniami. Pieczołowicie odtwarzana jest elewacja budynku, wnętrza, a także wszystkie elementy świadczące o kunszcie przedwojennego rzemiosła, takie jak ozdoby, sztukaterie, stolarka okien i drzwi, czy balustrady.

Standard Fenix Group

Łączymy stare z nowym tak, aby odnawiane przez nas obiekty zachwycały historycznym detalem, były wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne.

Lokalizacja

Targowa 21 to miejsce, w którym wyraźnie widać dynamiczne zmiany zachodzące na Starej Pradze. Odnowiona Targowa znów zasługuje na miano wielkomiejskiej arterii. W pobliżu niedawno otwarto Google Campus, a artyści odkryli te rejony na długo przedtem.

Dobre skomunikowanie z resztą miasta zapew­niają przebiegające w pobliżu: druga linia Metra, liczne linie tramwajowe i autobusowe. W kilka minut można znaleźć się na Starym Mieście. Krótki spacer wystarczy, by dotrzeć do dworca kolejowego oraz centrum handlowego Warszawa Wileńska.

Teatr Powszechny, Kino Praha, Muzeum War­szawskiej Pragi, Teatr Baj to tylko przykłady instytucji kultury znajdujących się w pobliżu. Można się też wybrać na widowisko sportowe - lub innego rodzaju - na Stadionie Naro­dowym.
Poszukujący odpoczynku w niewielkiej odległości mają do dyspozycji Park Skaryszewski, warszaw­skie ZOO, Ośrodek Sportu i Rekreacji Prawy Brzeg i piaszczyste plaże Wisły.

Miejsce na spotkania ze znajomymi można wybierać spośród wielu kawiarni i restauracji, zwłaszcza w okolicach ulic Ząbkowskiej lub Francuskiej.

 • Tramwaj

  1min (100m)

 • Autobus

  2min (160m)

 • Metro Dw. Wileński

  8min (650m)

Galeria inwestycji

Odnawiając wnętrza, korzystamy z wyrobów z niewielkich manufaktur unikatowych kafli z Francji, Niemiec i Polski, w których został zachowany dawny sposób wyrobu.

next
prev

Apartamenty z duszą

Dbając o każdy detal, przywracamy zapomnianym miejscom ich dawną tożsamość. Nasza pasja i wiedza sprawiają, że dusze kamienic budzą się z długoletniego snu.

Formularz
 • Skąd wiesz o Fenixgroup?
 • Internet
 • Prasa
 • Outdoor
* Wymagane pola
Kontakt
BIURO SPRZEDAŻY APARTAMENTÓW
ul. Noakowskiego 16/2, 00-666 Warszawa
e-mail: sprzedaz@fenixgroup.pl
Prosimy o telefoniczne
umówienie spotkania
Fenix Group
ul.Noakowskiego 16/4, 00-666 Warszawa
e-mail: biuro@fenixgroup.pl
Wynajem lokali komercyjnych
ul. Noakowskiego 16/4, 00-666 Warszawa
e-mail: komercja@fenixgroup.pl